Zažili sme spolu čarovnú jesennú párty

Obrázok používateľa admin

S odchodom babieho leta nám úsmev z tvárí nezmizol. Hneď prvý zamračený a usmoklený deň po krásnom babiom lete nám pripadol na našu plánovanú jesennú akciu. Program dňa bol tak pestrý, že ani neviem kde začať. 

K optimistickému jesennému naladeniu nám pomohla výzdoba, o ktorú sa postarali manželia Chovancovci. Martin vyrezal nádherné tekvice, utkal trochu nadrozmerné pavučie siete, vyrobili aj nadrozmerných pavúkov z ponožiek a papierových duchov. Spolu s ďalšími tekvičkami sa podarilo vytvoriť veľmi príjemné prostredie. 

Pre deti už boli pripravené keramické mištičky, zvieratká, svietniky a ďalšie drobnosti, ktoré si mohli vlastnoručne vymaľovať. Vrámci tvorivých dielní boli k dispozícii aj korálky, ktoré priniesla Martinka Kamenská so svojou mamkou a tetou. Deti si mohli vlastnoručne vyrobiť rôzne šperky. Martinkine výrobky boli aj na predaj, tak mali všetci možnosť si priniesť malý suvenír. Šperky boli skutočne nádherné. Mamičky zatiaľ využili možnosť dozvedieť sa voľačo o bylinkách a zakúpiť si liečivé tinktúry z Linduškinej bylinkovej lekárne.

V neskorších popoludňajších hodinách k nám zavítali herci sociálneho divadla HOPI HOPE z Košíc a zahrali nám svoju úspešnú rozprávku Kráska a zviera. Svojim pútavým vystúpením zaujali každého diváka a my sme veľmi radi, že sme mali príležitosť zažiť ich prestavenie naživo. 

Jednou z posledných naplánovaných aktivít bolo vyrezávanie tekvíc. Každý kto mal chuť si mohol vybrať tekvičku a vyrezať ju podľa svojich prestáv. Konečne sa deti dočkali aj diskotéky, ktorá na našich akciách nikdy nesmie chýbať. Tématické diskotékové osvetlenie nám robili vyrezané tekvice, ktoré si po skončení všetci vzali domov. Tri najkrajšie tekvice sme dali do dražby a výťažok sme venovali nášmu členovi Mirkovi, ktorý je dlhodobo chorý a leží v nemocnici. Spolu s výťažkom z dražby sme pre neho vyzbierali dobrovoľné príspevky od účastníkov akcie a tým mu prispeli na špeciálny kočík sumou 121 Eur, na ktorý bola vyhlásená zbierka v OZ Charita Tour.

No a aká by to bola jesenná párty bez halloweenských masiek? Niektorí si priniesli masky z domu, niektorí si masky požičali od nás a niektorí sa každú chvíľu prezliekali do inej masky. Deti (ale aj niektorí dospeláci) boli nadšené z toľkých masiek, ktoré si mohli vyskúšať.

Za tento sponzorský dar ďakujeme dvom štúdiám: Kostýmy a klobúky pre väčšie deti nám venovala pani Mária Bónová - MARBON - www.masky.sk. Pre menšie deti sme dostali 8 kostýmov od Sašky Zednikovic www.maskynakarneval.sk. Srdečne ďakujeme!

Počas celej akcie sme mohli hodovať pri výborných domácich špecialitách, ktoré každý kto mal chuť, priniesol. Taktiež sme mali rôzne druhy pizze, koláčikov a nápojov. Ku skvelej nálade tak nič nechýbalo a my všetci sme si okrem tekvíc odniesli domov aj krásne spomienky a nové priateľstvá.

Zažili sme spolu kultúrno-spoločenské podujatie, ktoré sa mohlo realizovať vďaka projektu Nadácie Slovenskej sporiteľne - Spojme sa...

Veríme, že o rok sa vidíme znovu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa organizačne podieľali na Čarovnej jesennej párty. Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Daša Krátka