Reformný návrh na podporu inkluzívneho vzdelávania

Obrázok používateľa admin

Ministerstvo školstva po roku od zverejnenia prvých téz a dvoch mesiacoch spracovávania takmer 4-tisíc pripomienok zverejnilo finálnu verziu reformného dokumentu Učiace sa Slovensko. Autormi návrhu Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania na Slovensku do roku 2027 sú Vladimír Burjan, Milan Ftáčnik, Ivan Juráš, Juraj Vantuch, Emil Višňovský a Libor Vozár. Ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS) ho má po preštudovaní predložiť školskému výboru parlamentu a na rokovanie vlády.
 
Prominentné postavenie má v reformnom návrhu podpora individualizovaného a inkluzívneho vzdelávania. O tom, ako môže spoločné vzdelávanie detí s rozmanitými potrebami, postihnutím i nadaním fungovať v praxi, príde na Slovensko na pozvanie Nového školstva porozprávať nemecký expert Wilfried W. Steinert. Škola, ktorú v minulosti riadil, získala cenu Deutscher Schulpreis. Prednáška sa uskutoční v stredu 11. októbra v Bratislave. Viac informácií nájdete tu.

Aj Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku sa podieľala na definovaní pripomienok k Národnému programu "Učiace sa Slovensko". Viac sme o tejto našej aktivite písali tu.