Spojme sa... alebo ukončenie prázdnin trochu inak

Obrázok používateľa admin

Prázdniny síce skončili, ale u mnohých z nás ešte doznievajú veselé zážitky z poslednej prázdninovej soboty. Viac než 20 rodín sa stretlo v areáli Jazdeckého klubu Alexandria v Hviezdoslavove, aby spoločne prežili zábavný deň a tiež sa lepšie navzájom spoznali. Deti mali možnosť zajazdiť si na koníkoch, vyskúšať si svoje fyzické zručnosti pri chôdzi po lane či streľbe na terč. Tí kretívnejší vyrábali rôzne diela v tvorivých dielňach či maľovaním na tvár.

Hladné vyšantené brušká si mohli cez obed pochutnať na kotlíkovom guláši. Skákanie v slame tiež nie je každodennou príležitosťou, a tak to poniektorí využili. Spoločnosť nám robili aj domáci psíkovia, ktorí boli veľmi prítulní a pokojní. Až by si človek myslel, že sú to canisterapeutické psy. Veruže mali s nami trpezlivosť.

Po poobedňajšej kávičke, kofole či inom tekutom osviežení si mohli na koni zajazdiť tí zručnejší. Nešlo už o prechádzku na vôdzke, ale jazdec si musel na koni poradiť sám. Aj túto príležitosť využilo niekoľko šikovných detí.

Ako všetci dobre vieme, deti s Downovým syndrómom by nemohli žiť bez hudby. Našu vydarenú akciu sme teda zakončili diskotékou. Tanečníci to roztočili na plné obrátky. Počas diskotéky sa opekali špekačky a viedli siahodlhé rozhovory. Deti sa motali okolo ako jedna veľká rodina a veru, ak by ste nás nepoznali, nevedeli by ste, ktoré dieťa ku komu patrí. Stískania, objatia a pusinky sa rozdávali na počkanie a tí najmenší posedávali na kolenách raz u jedného, potom u ďalšieho... Vôbec im nevadilo, že sa vidia prvýkrát v živote :-). Také sú deti s Downovým syndrómom. Srdečné a veselé.

Každá rodina dostala od nás na pamiatku hrnček s kresbou koníka, ktorého nakreslila Andrejka Krátka (sestra Peťka s DS). Hrnčeky nám sponzorsky vyrobila firma Faxcopy, za čo veľmi pekne ďakujeme. Tiež ďakujeme spoločnosti Ševt za farebné ceruzky pre deti.

Počas dňa nás fotila profesionálna fotografka Daška Šimeková, vďaka ktorej na tento deň nikto zo zúčastnených nezabudne. Vzniklo veľa nádherných fotografií, ktoré si môžete pozrieť aj vy v našej fotogalérii. Ďakujeme!

Celé toto krásne podujatie sme mohli zorganizovať vďaka podpore Nadácie Slovenskej sporiteľne a projektu Spojme sa...

Veríme, že sa takéto stretnutia stanú tradíciou a zídeme sa možno aj vo väčšom počte opäť na konci budúcoročných prázdnin. Budeme sa tešiť!

Daša Krátka