Kalendár na rok 2022

Obrázok používateľa admin

Aj tento rok vydáva Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku kalendár, ktorý spolu s decembrovou Slnečnicou posiela svojím členom.

Rok 2021 bol však, podobne ako rok 2020, iný ako predchádzajúce roky. Boli sme veľmi vďační, že sa podarilo dosiahnuť uskutočnenie aspoň časti aktivít, ktoré SDS mala v pláne. Medzi nimi napríklad Privítanie leta, Plavecký kemp, Tábor pre mládež (ktorý majú naši mladí stále v pamäti), či Rozlúčku s letom. A tak sme namiesto fotiek v ateliéri tento rok usúdili, že by bolo skvelé si tieto udalosti fotkami pripomínať ako symbol nádeje, vďačnosti a radosti, ktorú sme počas tohto obdobia prežívali. Napriek okolnostiam, obmedzeniam a situácii aká bola, je tento kalendár symbolom, že aj v náročnom období sa dá nájsť a žiť niečo krásne. Presne o tom je život s ľuďmi s Downovým syndrómom. Vidieť v živote to bežné, jednoduché a krásne, vnímať život pozitívne a užiť si napriek tomu, že nie vždy okolitá situácia vyzerá ružovo.

Toto posolstvo v sebe nesie aj kalendár na rok 2022. Spomienky, autentické zábery udalostí, skúseností, stretnutí, emócií.

Tento rok sme sa v rámci Giving Tuesday rozhodli urobiť výnimku a niekoľko kusov odložiť aj pre tých, ktorí členmi nie sú, ale sú naši sympatizanti, podporovatelia. Preto dávame do pozornosti  ponuku, ktorá nebýva často. Tento rok máte možnosť kalendár mať doma aj vy, ktorí členmi SDS nie ste. Môžete si ho objednať ako darček pre blízkych, prípadne ak chcete, aby ho mala na stole nejaká organizácia, škola, či klinika a ordinácia, vieme zabezpečiť aj to. Stačí nám napísať, komu kalendár určený bude. My ho tam pošleme.

Pozývame vás jednoducho do sveta ľudí s Downovým syndrómom autentickým spôsobom. Aby ste aj vy dostali možnosť nahliadnuť doň, vizuálne zakúsiť ten pocit. Vidieť, aké aktivity a činnosť SDS vykazuje a svojou podporou prispieť k tomu, aby sa rovnaké príležitosti pre naše deti aj mládež dokázali zrealizovať aj na budúci rok.

Kalendár pre nečlenov bude v obmedzenom počte, preto je potrebné poponáhľať sa.


Prispejte na činnosť Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku sumou minimálne 5 Eur a my Vám ako poďakovanie pošleme kalendár na rok 2022.

Ďakujeme.

Kontakt: martina.stasakova@downovsyndrom.sk