Vyhodnotenie výzvy Pohni kostrou pre Downov syndróm

Obrázok používateľa admin

Na podporu Svetového dňa Downovho syndrómu sme pripravili výzvu Pohni kostrou pre Downov syndróm. Na podporu nášho občianskeho združenia mohli jej registrovaní účastníci behať, chodiť, turistikovať, bicyklovať, plávať, kočíkovať, korčuľovať... jednoducho sa presúvať z miesta na miesto akokoľvek, kedykoľvek, kamkoľvek a akýmkoľvek tempom. A to v čase od 1. do 31. marca 2021.

Najkurióznejším spôsobom presunu bol určite paddleboard, najkurióznejším podporovateľom čivava BlackJack. Najstarší účastník sa narodil v roku 1948, najmladší v roku 2019.

Spoločnými silami sme prekonali 6 006,6 km, čo v prepočte znamená, že sa nám až 14-krát podarilo prekonať vzdialenosť z najzápadnejšieho do najvýchodnejšieho kúta Slovenska. Ak by sme štartovali v Bratislave, spoločne by sme dosiahli brehy Severnej Ameriky, strednú Afriku alebo napríklad Indiu. Detailnejšie túto vzdialenosť zobrazuje mapka.

mapa

Do našej výzvy sa zapojili najmä sympatizanti, ktorí chceli podporiť nielen Svetový deň Downovho syndrómu, ale najmä ľudí s Downovým syndrómom. Celkovo sa zaregistrovalo 112 bežcov, výrazne prevažovali ženy (74) nad mužmi (37).

Štatistické údaje nájdete prehľadne spracované v grafoch.

grafy

Vďaka dobrovoľnému štartovnému ste nás podporili sumou 803.60 Eur.

Srdečne ďakujeme!

Vyhodnotenie

Bežci/turisti, ktorí prešli počas našej výzvy najviac kilometrov:

Muži
  1. Daniel Gyepes (087) - 916.74 km
  2. Imrich Meszaroš (089) - 366.4 km
  3. Roman Ondrejka (019) - 256 km
Ženy
  1. Daniela Čulaková (044) - 230.2 km
  2. Natália Kotláriková (100) - 217.3 km
  3. Dominika Ondrejková (020) - 186.13 km
Ľudia s Downovým syndrómom
  1. Vanda Kračunová (052) - 93.5 km
  2. David Rácz (058) - 90.4 km
  3. Emilka Hendrychová (081) - 37.7 km

Blahoželáme a za krásne výkony športovcom posielame darčeky.

darčeky

Popri tom, ako ste informovali o svojich výkonoch, ste občas pripojili aj svoju spätnú väzbu.

Do konca marca sa mi podarí hádam aj tá dvestovka. Doteraz sme chodili 3-krát do týždňa 5 - 8 km. Teraz skúšam, koľko zvládnem. Nie preto, aby som si niečo dokázala, ale pre to aby som si uvedomila, aké ťažké to majú rodičia detí s DS. Musia zvládnuť všetko, či sa im chce alebo nechce. Preto som sa rozhodla, že pobežím každý deň, za každých okolností. Väčšinou sú to cestné alebo krosové behy, sem tam aj horský, pri ktorom je to tempo pomalšie a pár dní po ňom slušná svalovica, ale idem. Je to nič oproti tomu, čo zvládajú rodičia týchto detí.
štartové číslo 044 Danielka

Dobrý deň, zasielam aj ja svoj výkon k #PohniKkostrou... Keď som čítala niektoré posty, zostala som dosť zahanbená, že som neprekonala seba, svoju pohodlnosť, horšie počasie a nedala som zo seba viac. Určite ma to ale o to viac nakoplo a do ďalšej výzvy pôjdem naplno. Skladám poklonu všetkým šikovníkom, či už detičkám alebo rodičom, ktorí to zvládli oveľa lepšie ako ja a ktorí to tak perfektne v živote zvládajú aj s Downovým syndrómom. Klobúk dole! Ste pre nás vzorom.
štartové číslo 074 Denisa

Ponožkovú výzvu pravidelne podporujeme celá naša rodina. Veľmi ma potešila výzva #PohniKostrou. Neváhal som a hneď som sa zapojil. Mňa to nestojí nič a ľuďom s Downovým syndrómom to pomôže. Ako pri každom charitatívnom behu, tak aj teraz 1 km  behu = 1 euro, takže symbolicky som odbehol 21,30 km 21.03.2021 v tvare srdiečka a samozrejme rozdielne ponožky musia byť. Prajem Vám veľa úspechov k tejto krásnej výzve a dúfam, že o rok bude zase. Už teraz sa teším.
štartovné číslo 018 Richard

Sárka s maminou