Zoznámte sa s malým Rhettom

Obrázok používateľa admin

Bolo to v januári 2019, kedy Facebookom doslova preletelo video s malým rozkošným veselým chlapčekom, ktorého radosť a nadšenie z takej maličkosti, akou je narodeninová torta a milujúci ľudia spievajúci Happy birthday, doslova uchvátila svet. Video sa stalo virálnym (dodnes má okolo 80 miliónov zhliadnutí) a obletelo svet. Reakcie ľudí nenechali na seba dlho čakať a drobcovo nadšenie „nakazilo“ aj ostatných. A tak sa do povedomia dostalo meno Rhett Flener.

Rhett je ako mnohí iní chlapci jeho veku. Rád sa hrá, rád pozoruje, rád objavuje, žije svoj život naplno. Má 4 roky a jeden dar navyše. Jeden extra chromozóm.

Narodil sa presne na Nový rok v roku 2016, pochádza z Bowling Green v Kentucky, USA, má dvoch bratov (Brooks má 1 rok, Warren bude mať 6), podľa jeho mamy miluje seriál Sesame Street (najmä postavičky Elmo a Cookie Monster – postavičky zo seriálu možno vidieť aj na tričku, ktoré mal oblečené vo videu), napodobňovanie staršieho brata Warrena a túlenie malého bračeka Brooksa. Jeho obľúbená farba je fialová. Ani malého Rhetta neobišli problémy so zdravím, keďže sa narodil s atretickým anusom (nevyvinutý konečník) a podstúpil niekoľko operácii. Dnes je našťastie všetko v poriadku. A aký vzťah má k fialovej?

„Fialová je jedno zo slov, ktoré vie povedať, pretože momentálne viac znakuje. Bol to nápad jeho veľkého brata, dať na narodeninovú tortu fialovú polevu“, vyjadrila sa minulý rok jeho mama (podľa najnovších informácii malý Rhett čoraz viac komunikuje verbálne, aj keď prím asi stále hrá znaková reč). Ako sa ďalej nechala počuť jeho mama Lee Ann, nečakala, že jeho reakcia bude taká rozkošná a že video s ním osloví toľkých ľudí...

„Veľa ľudí nám posielalo správy, ako veľmi ich video potešilo a ako šťastne sa vďaka nemu cítili... Myslím si, že ľudia milujú toto video, pretože sledujúc jeho čisté šťastie a radosť nemôže mať iný výsledok, než len cítiť to rovnako. Potrebujeme sa zamerať na malé veci. Chceli sme tiež demonštrovať, že či ide o typické dieťa, alebo to s Downovým syndrómom, čokoľvek s nimi robíme, je špeciálne a hodnotné.“

Rhett je okrem toho hviezdou Buddy walks, ktorých sa pravidelne každý rok zúčastňuje a na ktorom doteraz každý rok obdržal jeho tím tzv. Spirit award, ktorá sa dáva účastníkom s najpozitívnejším vyžarovaním.  

Okrem toho Rhett miluje futbal a najradšej nosí dres svojho obľúbeného tímu Hilltoppers z West Kentucky University. Chodí do predškôlky v Bowling Greene a navštevuje The kidz club, teda pediatricko – vzdelanostné zariadenie pre deti, kde poskytujú nielen lekársku odbornú pomoc, ale aj pedagogickú, fyzioterapeutickú, či logopedickú.

Martina Šulová