21. marec - náš najväčší sviatok v roku

Obrázok používateľa admin

21. marec - náš najväčší sviatok v roku, lebo ľudia s Downovým syndrómom na celom svete oslavujú svoj deň!

ĎAKUJEME vám, našim oslávencom, vďaka ktorým vidíme svet inak!
ĎAKUJEME vám, našim gratulantom!
ĎAKUJEME vám, ktorí ste sa k našej oslave pripojili a oslavovali spolu s nami!
ĎAKUJEME vám, našim podporovateľom, ktorí ste sa rozhodli našu Spoločnosť Downovho syndrómu a našich oslávencov potešiť darom!

Veľká vďaka patrí firme Dedoles, ktorá nám svojou kampaňou #PonozkovaVyzva pomáha veľmi efektívne šíriť osvetu o Downovom syndróme.

Ponožková výzva 2020 trvala od 1. do 31. marca 2020. Vďaka masívnej kampani sa firme Dedoles podarilo šíriť povedomie o Downovom syndróme do viac ako 10 krajín, v ktorých Dedoles pôsobí. Na sociálnych sieťach pribudlo takmer 14 000 fotografií s hashtagom #PonozkovaVyzva vo viacerých jazykoch. Cieľom kampane bolo vyzbierať sumu 8 000 €, ako percento z marcového predaja veselých ponožiek. Firme Dedoles sa však podarilo vyzbierať až 10 533 €! Sumu 8 000 € firma venovala nám - Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku na podporu aktivít, ktoré pre rodiny s deťmi s Downovým syndrómom robíme.

Zvyšných 2 533 € sa rozhodla darovať medzinárodnej organizácii Down Syndrome International, ktorá združuje a podporuje jednotlivcov a organizácie z celého sveta!

Takisto patrí vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia, ktorá sa pri príležitosti osláv Svetového dňa Downovho syndrómu rozhodla našu Spoločnosť Downovho syndrómu podporiť sumou 300 €. Na základe oslovenia spoločnosti Dedoles ešte z r. 2019, sa ako Nadácia Volkswagen Slovakia zapojili do #PonozkovejVyzvy. Post vtedy zasiahol takmer 50 000 užívateľov, ktorí sa o Vás takouto formou dozvedeli. Preto aj tento rok pokračovali a opäť sa zapojili do výzvy a sumu zvýšili.

Vďaka tomuto daru budeme môcť takisto realizovať akcie, ktoré nám pomôžu spestriť život rodinám s deťmi s Downovým syndrómom aj prostredníctvom časopisu Slnečnica.

Športový obchod SPORTIKA s.r.o. ktorá je distribútorom a výrobcom športového oblečenia a pomôcok, nám ako dar pri príležitosti osláv Svetového dňa Downovho syndrómu poslala veľký balík, v ktorom nám zasiela pre deti 3/4 nohavice BASTIA a trenírky PORTO. Hovorí sa, že šport oslobodzuje telo i ducha a v aktuálnej situácii obzvlášť :). Aj preto sme veľmi poctení prijali od nich tento darček.

Veríme, že oblečenie v dohľadnom čase využijeme a deti sa tak opäť budú môcť tešiť zo spoločných aktivít :-)

Ď A K U J E M E!