Miss Mikayla miluje tanec

Obrázok používateľa admin

Mikayla Holmgren je inšpiratívna mladá dáma. Je to tanečnica a modelka, ktorej ani Downov syndróm, nezabránil, aby išla za svojim snom. Je slečnou s Downovým syndrómom, ktorá súťažila v súťaži Miss Minessota USA a získala niekoľko ocenení. Jej ambíciou je zvýšiť informovanosť o ľuďoch so špeciálnymi potrebami, ale aj ukázať im, že je možné všetko.

Máš nejaké rituály?

Ráno potrebujem najprv kávu! Okrem toho musím vidieť všetky filmy na Hallmarku. Môj otec ich nahráva a potom ich spoločne pozeráme, ale on niekedy pri tom zaspí. A tanec. Tanec je jednou z mojich najväčších vášní. Milujem choreografie, s ktorými chodím na súťaže. Ak ma hľadáte, určite ma nájdete v tanečnom štúdiu alebo vymýšľam choreografie vo svojej izbe, ale ak je dosť teplo aj na záhrade. Lásku k tancu som v sebe objavila, keď som mala 6 rokov. Tancovala som v tanečných súboroch na súťažiach, v rôznych programoch na stredných a vysokých školách a na rôznych podujatiach neziskových organizácií.

Čo pre teba znamená úspech?

Byť úspešný  pre mňa znamená ukazovať svetu, čo dokážem... ukázať ostatným, že som omnoho viac ako nejaká diagnóza. Že nemôžete všetkých hodiť do jedného vreca. Že všetci máme rôzne schopnosti a zručnosti. Že mením uhol pohľadu, akým ostatní vnímajú tých, čo majú Downov syndróm.

Mikayla vždy športovala a tancovala. V roku 2015 sa začal jej maratón súťaží krásy. Vtedy získala titul „Minnesota Junior Miss Amazing“! V roku 2017 sa vo veku 22 rokov ako študentka Bethel University v Saint Paul pripojila k prehliadke Miss Minnesota USA. Bola prvou slečnou s Downovým syndrómom, ktorá v USA súťažila v súťaži krásy. To jasne dokazuje, že zdravotné postihnutie nemusí byť žiadnou prekážkou.

Z finále súťaže si odniesla hneď dve ocenenia: Miss sympatia - „Spirit Of Miss USA Award“ a špeciálnu cenu riaditeľa súťaže. Nie je to síce úplne typická kráska, ale je šarmantná. Hlasujúcich divákov si získala vďaka svojmu nákazlivému optimizmu a srdečnej povahe.

V júli 2019 sa zúčastnila súťaže Miss Amazing, určenej dievčatám a ženám so zdravotným postihnutím. Jej cieľom je pomôcť im budovať sebavedomie, sebadôveru a sebaúctu.

Kde ju nájdete:
http://mn.missamazing.org/2019queens
https://www.youtube.com/watch?v=NERouNanymE
https://www.youtube.com/watch?v=ZdudQwm5if8

Veronika Plesníková