Čas sa nachvíľu zastavil

Obrázok používateľa admin

V dnešnej uponáhľanej dobe a v čase, keď žijeme čoraz rýchlejšie, je prepotrebné sa aj pozastaviť. Takým malým, ale krásnym pozastavením sú pre nás Vianoce, čas, kedy sme si bližší ako inokedy a snažíme sa zabudnúť na bežné problémy. Uplynulá sobota v Senci bola tiež takým dňom, kedy sme mali možnosť zabudnúť na všetky problémy sveta a tiež na vlastné problémy a preniesli sme sa do čarovného sveta priateľstiev, lásky, porozumenia a dobrej nálady.

Občianske združenie Up-down syndrom (Bratislava) zorganizovalo v spolupráci so Spoločnosťou Downovho syndrómu vianočnú besiedku v Senci. Prišlo veľa známych tvárí aj niektoré neznáme, čomu sa tešíme, pretože máme možnosť spoznávať nových úžasných ľudí a ich detičky. Spolu nás bolo 103. 

S Jankou Langovou sme už dávno plánovali urobiť spoločnú akciu s jej súborom tanečníkov z NajLS a som rada, že sa náš spoločný sen splnil, za čo patrí vďaka Lenke Chovancovej, ktorá dostala tiež tento nápad a aj sa ho podarilo zrealizovať. Janka priviedla aj hosťa Dana Junasa, ktorý sprevádzal spevom tanečníkov z NajLS jednou choreografiou a v ďalšej vystupovali aj naši menší tanečníci. Janka bola aj anjelom, ktorý spolu s pomocníkom Elfom obdaroval všetky poslušné deti darčekom. A vedzte, že nebolo ich málo – 43 detí, ktoré sa potom zabávali tancovaním na parkete na vianočnú hudbu, sústredene pozerali a počúvali divadelné predstavenie Martina Žáka z Divadla Agapé a tiež veľa tvorili v rámci tvorivých dielní, kde si vyrobili množstvo vianočných dekorácií.

Myslím, že podujatie sa podarilo, že vládla príjemná atmosféra a o to vlastne “ide”. Potvrdzujú to aj komentáre k akcii z FB:

Ďakujem za nádherné chvíle... Za možnosť stať sa anjelom a vyčarovať úsmev na detských tvárach. Ďakujem za pozitívnu energiu a za lásku. Neskutočne krásny deň s Naj LS, deťmi a ich rodičmi na pozvanie UP - Down syndrom a SDS.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať občianskemu združeniu UP-Down, že aj vďaka nim bolo možné túto akciu zorganizovať, srdečne poďakovať spoločnosti ELV Produkt a.s. Senec, že nám zdarma umožnila usporiadať vianočný večierok v ich priestoroch a ešte sa o nás aj pekne postarali.

Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať organizátorom vianočného večierka v Senci!
Vďaka za tvorivé dielne...
Vďaka za kapustnicu, koláčiky, pagáčiky...
Vďaka za program, darčeky...
Bolo to skvele pripravené!
Ešte raz veľká vďaka!

Eva Grebečiová

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii.