Boh nedáva špeciálne deti špeciálnym rodičom

Obrázok používateľa admin

Asi každému rodičovi dieťaťa s hendikepom, ktorého poznám, bolo určitým spôsobom povedané, že „Boh dáva 'špeciálne deti', 'špeciálnym rodičom'." Počúvam, že niektorí rodičia to považujú za citlivú útechu, ale väčšina z nás len krúti očami.  
 
Vieme, že nie sme „špeciálni“.  
 
Vlastne, sme pekne obyčajní. Povedala som to už predtým, že sme tým, kým by ste boli, keby vaše dieťa malo zdravotný hendikep.  
 
Určite, mnohí rodičia sú milí, ale niektorí sa stanú zlými rodičmi. Ako všetci rodičia, niektorí sú dobrí, niektorí sú zlí, niektorí sú optimistickí, niektorí sú násilní, niektorí sú bojovníci, niektorí sú nedbalí, niektorí sú vyčerpaní, niektorí majú závislosti, niektorí robia zázraky na Instagrame zobrazujúc dokonalosť. Je to realita rodičovstva, môže to priniesť na svetlo sveta to najlepšie alebo najhoršie z teba – a občas oboje.  
 
Nie je tu nič „špeciálne“ k zhliadnutiu.
 
Okrem toho, môže mi prosím niekto ukázať, kde presne v Biblii sa toto píše? Ak tvrdíme, že poznáme Boží zámer, určite to môžeme nájsť v Písme. Počujeme to tak často a s takým presvedčením, že tu v Písme musí byť nejaká pasáž, ktorá tvrdí: „Boh dáva 'špeciálne' deti špeciálnym rodičom“. Jedine, že by ste to tam nenašli.
 
Namiesto toho tam nájdete:
 
„Deti sú darom od Boha
Sú Jeho odmenou“
(Žalm 127:3)  
 
„A buďte si istí: Vždy som s vami, až do skončenia sveta“
(Matúš 28:20)
 
Aby sme to zhrnuli, toto je to, čo vieme, založené na skutočnom Písme, ak ideme tvrdiť, že poznáme Boží zámer:
 
Deti s hendikepom sú požehnaním (rovnako ako všetky deti)
 
Môžeme si priznať, že rodičovstvo pri deťoch s hendikepom je niečím viac. Ako rodičia musíme čeliť mnohým prekážkam, aby sme sa uistili, že naše deti majú to najlepšie v živote. Musíme sa postaviť obrom ako sú poisťovne, oblasť školstva, občas dokonca zdravotnícky systém, ktorý vidí naše deti ako niečo „menej“ a nehodné istých zdravotných zákrokov. A občas toto robíme v izolácii, pretože rodičovstvo pri deťoch s hendikepom môže byť osamelé – pre nás aj naše deti. Ale my to robíme predsa len s prísľubom (pre tých z nás, ktorí majú vieru), že čokoľvek nám príde do cesty, Boh sľubuje, že je s nami. Vždy. Až do konca.
 
Boh nedáva „špeciálne deti“, „špeciálnym rodičom“. Dáva deti s hendikepom obyčajným rodičom. Sú Jeho požehnaním, a sľubuje, že bude kráčať s nami.  
 
Jedna vec, ktorú priznám je, že pre mnohých z nás platí, že naše deti s hendikepom z nás robia lepších ľudí. Nie „špeciálnych“, ale skôr viac akceptujúcich a chápajúcich a milujúcich.  
 
Takže keď hľadáme pomoc, prosím vedzte, že nie sme iní. Sme tak obyčajní, že strácame sily a nemôžeme to zvládnuť všetko sami. Prosíme o pomoc pretože sme vyčerpaní, cítime sa osamelí a potrebujeme priateľa, ktorý nám pomôže a ktorý bude kráčať po našom boku.

Zdroj: https://www.ellenstumbo.com

Preklad: Martina Šulová