31 mladých, 10 animátorov a 6 fantastických dní…

Obrázok používateľa admin

Už tradičný tábor pre mladých s Downovým syndrómom sa tento rok niesol v téme: Zažiar! A každý jeden deň taký bol. Táborníkov síce vítal dážď, úsmev na tvári však nikomu nechýbal. Hneď na úvod tábora sme maľovali obrazy, vyrábali svietniky a rôzne drobnosti na skrášlenie našich izieb. Nebolo núdze ani o rôzne športové aktivity. Každé ráno sme chudli s tučkom Karolom v extrémnych premenách. Zdolávali sme náročné úlohy číhajúce v pevnosti Bojard – so zaviazanými očami sme triedili mince, museli sme prejsť trasu v škatuliach od topánok, vyberať veci z bazéna plného slizu, prejsť po lane medzi stromami či preliezť cez pavučinu zo špagátov.

Najlepšie športové výkony však predviedli naši chlapci vo futbalovom zápase, keď sa tábor zmenil na dedinku „Ľavá pravá“. Ešte pred začiatkom zápasu sme si ale vyskúšali život v dedine. Mohli sme skrášľovať dedinu natieraním plotu, osviežiť sa v krčme, naučiť sa niečo u pána doktora, urobiť si vodičák s pomocou pána policajta alebo pomôcť miestnemu milovníkovi áut s umývaním jeho štvorkolesového miláčika. Tieto idylické chvíle boli prerušené obyvateľmi znepriatelenej dediny „Pravá ľavá“ a ich výzvou na zápas. Napínavý zápas sa po riadnom hernom čase skončil 10 : 10 a rozhodol sa až na penaltách. Vďaka presným kopom našich reprezentantov a vynikajúcemu výkonu nášho brankára sme zápas nakoniec vyhrali. O víťazstvo sa postarali aj tribúny plné fanúšičiek, ktoré fandili do posledného dychu. Odmenou nám bol výlet do Piešťan a krásne tričká s logom navrhnutým talentovanými kresličmi značky HENTO TOTO.

Na výlete sme sa odviezli loďou po Váhu, obednú pauzu sme strávili v príjemnom prostredí reštaurácie Mliečak Piešťany a výlet sme zavŕšili návštevou Eko parku v Piešťanoch, kde sme videli množstvo zvieratiek a dokonca sme si mohli aj pohladkať rôzne papagáje. Najväčším prekvapením výletového dňa bol koncert talentovanej Slávky Tkáčovej, ktorá nás svojou energiou všetkých roztancovala a dokonca aj s našou pomocou vytvorila pieseň.

Bojovného ducha sme ukázali pri súťažiach v Aktivitách, Milujem Slovensko a tábor, Človeče, nehnevaj sa a v stoličkovom tanci, kde víťaz vyhral obed s animátorkou. Ale čo by to bol tábor bez večera talentov? Každý účastník si pripravil krátke vystúpenie a posledný večer sme všetci ZAŽIARILI. Dokonca aj porota strácala reč po fantastických tanečných, speváckych a hereckých vystúpeniach. Celý tábor vyvrcholil diskotékou a následným lúčením, kde nechýbali ani slzy.

Tábor bol obohatený o rôzne sponzorské dary od MARK face and body, DM Drogéria, Svet bedničiek, KOLATCH, Potraviny Horovce – Môj obchod Danka Staňová, Dentálna hygiena Viera Panáková, Branson Ultrasonics, a.s., KORES a Kofola, ktoré poslúžili na jednotlivé aktivity alebo ako ceny do tomboly. I touto cestou sa im chceme veľmi pekne poďakovať. Takisto sa chceme poďakovať za finančné dary, a to konkrétne Martinovi Juríkovi, Palovi Fraštíkovi, Kláre Kubištelovej a Marekovi Marcinkovi. A v neposlednom rade sa chceme poďakovať firme Dedoles, vďaka ktorej sa tento pobyt mohol uskutočniť. Vážime si, že podporujete náš tábor!

Alžbeta Kubištelová

Fotky z tábora nájdete vo fotogalérii.

Ďakujeme spoločnosti Dedoles - hlavnému sponzorovi tábora pre mládež s Downovým syndrómom. Vďaka štedrému finančnému daru sa tentokrát mohlo tábora zúčastniť až 32 mladých ľudí s Downovým syndrómom.

Ďakujeme skupine 10 dobrovoľníkov zo združenia Saleziáni dona Bosca Dubnica nad Váhom, ktorí si ako animátori pre našich mladých pripravili úžasný a pestrý program a s láskou a trpezlivosťou sa o nich starali.