Deti oslávili MDD v Markíze!

Obrázok používateľa admin

V nedeľu 3. júna sa niekoľko rodín s deťmi s Downovým syndrómom zabávalo v areáli televízie Markíza na oslavách MDD. Pozvanie od Nadácie TV Markíza dostala okrem iných združení aj naša SDS, a tak sme vyzvali našich členov, aby sa čo najskôr prihlásili a dostali sa na jedinečnú akciu. Keďže počet detí bol obmedzený, na podujatie sa dostali len tí najrýchlejší.

Pre deti bol pripravený bohatý program. Mohli si vyskúšať množstvo zaujímavých športových aktivít, boli pripravené detské hudobné a tanečné vystúpenia, rôzne súťaže a bohatý veselý sprievodný program. Tiež sa mohli stretnúť, osobne pozhovárať a odfotiť so známymi tvárami z TV Markíza.

Myšlienkou podujatia bola integrácia detí s postihnutím medzi zdravé deti zamestnancov TV Markíza, čo sa podľa slov viacerých zúčastnených výborne podarilo. Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku vyjadruje veľké poďakovanie organizátorom, veľmi nás teší, že sa nájdu príležitosti, ktoré umožnia aj našim "iným" deťom vychutnať si atraktívne podujatia. Radosť a nové obohacujúce zážitky sú následne obojstrannou devízou.

Ďakujeme.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii.