Ako dnes žije Gerberove dieťa?

Obrázok používateľa admin

V roku 2018 sa spoločnosť Gerber, ktorá vyrába produkty detskej výživy dostala do povedomia širšej verejnosti aj mimo Spojených štátov rozhodnutím vybrať ako tvár roku pre svoju značku chlapčeka Lucasa, ktorý má Downov syndróm.

Spoločnosť Gerber existuje od roku 1920. Od roku 2010 prebieha každý rok súťaž, do ktorej posielajú rodičia malých detí fotky svojich ratolestí a z tých potom istá komisia vyberá tvár roku, ktorá sa celý rok zobrazuje na reklamách a prezentuje značku. A práve v roku 2018 súťaž o túto Tvár vyhral malý, vtedy 1,5-ročný Lucas Warren z Daltonu, v Georgii. A to samozrejme pritiahlo záujem verejnosti o niečo viac. Lucas má totiž Downov syndróm, čím sa stal prvým dieťaťom s Downovým syndrómom, ktoré sa stalo tvárou tejto značky. Jeho fotka bola vybraná z celkového počtu viac než 140 tisíc prihlásených detí.

Bill Partyka, riaditeľ firmy Gerber sa vyjadril, že práve Lucasov úsmev a a šťastný výraz získal srdcia celého Gerber tímu:

„Každý rok vyberáme dieťa, ktoré najlepšie demonštruje Gerberovo dlhoročné posolstvo ukázať, že každé dieťa je Gerberovo dieťa. Tento rok Lucas perfektne zapadá.“

Firma Gerber sa vyjadrila, že práve výber Lucasa by mohol pomôcť sociálnej akceptácii ľudí s hendikepom.

Lucasov otec dúfa, že tento krok ovplyvní a dotkne sa každého a že „uvrhne svetlo na komunitu detí so špeciálnymi potrebami a pomôže jednotlivcom byť akceptovanými a nie limitovanými“.

Lucaova mama Cortney dúfa, že jej syn bude videný nielen ako ten s Downovým syndrómom, ale predovšetkým ako zábavné, energické dieťa, ktoré má rado hudbu a rado sa socializuje.

„Možno má Downov syndróm, ale vždy bude najskôr Lucas. Má úžasnú osobnosť a prekonáva všetky míľniky, ktoré prekonáva každé dieťa. Dúfame, že keď vyrastie a pozrie sa späť, bude na seba hrdý a nebude sa hanbiť za svoj hendikep“.

V tom istom roku, ako sa Lucas stál Tvárou Gerberu, sa stretol aj s úplne prvou Tvárou tejto značky z roku 1928, Ann Turner Cook. Náhoda chcela, že Lucas býval takmer v susedstve.

A ako si žije prvé Gerberovo dieťa s Downovým syndrómom dnes? No, žije, samozrejme, naplno. V júli oslávil 4. narodeniny, a navštevuje predškolské zariadenie. Naďalej je aktívny v prezentovaní inklúzie vo všetkých životných sférach.

A už dnes je jasné, že jeho meno len tak nezmizne z povedomia ľudí vo svete. Svedčí o tom aj fakt, že sa dostal do výberových otázok pre americkú vedomostnú súťaž s názvom Jeopardy.

Martina Šulová


Fatal error: views_plugin_display::destroy(): The script tried to execute a method or access a property of an incomplete object. Please ensure that the class definition "metatag_views_plugin_display_extender_metatags" of the object you are trying to operate on was loaded _before_ unserialize() gets called or provide an autoloader to load the class definition in /data/f/6/f69d0b58-287b-4f9e-a63f-c1d4b3dd2bfb/downovsyndrom.sk/web/v16/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 286