Nájdu skutočný domov?

Obrázok používateľa admin

Deti. Kto by ich nechcel, kto by ich nemiloval… Tak to vníma asi väčšina z nás. No predsa, niektoré deti z rôznych príčin nemajú to šťastie, že vyrastajú uprostred milujúcej rodiny. A kým tie “zdravé”, “normálne”, “bežné”, nazvime to ako chceme, majú šancu, že budú prijaté, nájdené a adoptované, deti s Downovým syndrómom ostávajú opustené, nepovšimnuté, zabudnuté v chladných ústavoch, skryté pred radosťami a svetlom sveta. Nepoznajú teplú bezpečnú náruč milujúcej mamy, pevné objatie otca, hry so súrodencami…

A tak sa pýtame, čo môžeme pre tieto deti spraviť? Ako im pomôcť?

Určite je tu pre každého z nás niekto, pre koho sme sa narodili. Nikto tu nie je zbytočný ani nadbytočný. A hoci nie každý rodič je inakosť svojho dieťaťa schopný prijať, sú medzi nami ľudia, ktorí sa ho s láskou ujmú, dajú mu svoje srdce a urobia ho šťastným.

Za posledné obdobie aj vďaka našej iniciatíve našli svoj domov štyri deti s Downovým syndrómom. Príbeh jedného z nich sme uverejnili aj v časopise Slnečnica (str. 14 - 17).

Hľadajú domov

Dni plynú rýchlo, no pre malé 4-ročné dieťatko s Downovým syndrómom v detskom domove sú dni nekonečne dlhé a prázdne.

Ak ste aj vy aspoň chvíľočku uvažovali o tom, že by ste ako súčasť svojej rodiny prijali dieťatko s Downovým syndrómom, sledovali jeho pokroky a užívali si jeho srdečné objatia, ozvite sa nám. Ak vám chýba niekto, s kým bude váš život naplnený, možno práve toto je vaša príležitosť.

S akýmikoľvek otázkami nás môžete kontaktovať na sds@downovsyndrom.sk.