Výstava fotografií detí s DS pod názvom SME AKO VY pokračuje!

Obrázok používateľa admin

V stredu, 24. 5. 2017 sme otvorili výstavu SME AKO VY v priestoroch firmy DELL v Bratislave. Otvorenie výstavy bolo spojené s prednáškou o Downovom syndróme. Otvorenia výstavy a prednášky sa zúčastnili fotografka Marta Földešová, a za SDS Evka Grebečiová a Majka Srnáková.

S dobrovoľníkmi z firmy DELL sme začali spolupracovať po tom, ako nás v marci 2017 pozvali na ich Veľkonočný Open market, kde našu SDS odprezentovala ponukou svojich výrobkov Martinka Kamenská. Na tejto akcii sme sa dohodli, že našu spoluprácu rozvinieme ďalej, a tak sme boli v máji 2017, v rámci ich firemného MONTH OF HEROES prizvaní na prednášku o Downovom syndróme spojenú s umiestnením výstavy fotografií.

Záujem o prednášku bol veľký, avšak vzhľadom k tomu, že sa konala počas pracovnej doby a jednotliví zamestnanci firmy mali na ňu obmedzený čas, účasť nebola veľká. Diskusia na tému DS však bola o to intenzívnejšia a podľa poslucháčov veľmi zaujímavá. Po prednáške sa výstava presunula do firemnej reštaurácie, kde ju bude môcť uvidiet až 1 800 zamestnancov firmy.

Dobrovoľníkom z firmy DELL, aj samotnej firme veľmi pekne ďakujeme za krásne podujatie. Fotografie z otvorenia výstavy nájdete vo fotogalérii.

Mária Srnáková