Plavecké preteky v Trenčíne 12.10.2019

Obrázok používateľa admin

Práve som sa vrátila z Trenčína. Vrátila som sa z Veľkej ceny primátora mesta Trenčín zdravotne znevýhodnenej mládeže a 4. Majstrovstiev Slovenska v plávaní mládeže s Downovým syndrómom a MP. Uf, oficiality máme za sebou.

Keby ste sa ma spýtali, ako bolo, tak Vám poviem jednoznačne a bez uvažovania – teplo. Áno, bola to celodenná sauna, ale čo by ste už čakali na plavárni. Myslela som to inak. Bol to deň plný ľudského tepla, milých stretnutí a zoznámení, deň plný príjemných rozhovorov, objatí a úsmevov.

Plavcov sa zišlo veľa. Neviem, koľko presne, ale to nie je pre mňa dôležité. Oficiálne štatistiky dodajú organizátori. Plavci od východu po západ – od Košíc, cez Spišskú Novú ves, Oravu, Levice, Bratislavu, Ostravu, Frýdek Místek až po Prahu. Ale prišli aj plavci z Rakúska a Nemecka. Všetci nadšení a so štartovnou horúčkou.

Príhovory boli krátke a srdečné. Ocenila som tú milú neformálnosť.

Rozcvička bola dynamická. Cvičili všetci. Voľné miesto by ste hľadali len ťažko. Ani tentokrát som sa nezapojila. Cvakám predsa foťákom. Ale raz nejakú tú rozcvičku s Jankou, na ktorú sa tak dobre pozerá, lebo všetko jej ide tak ľahko, dám aj ja. Zatiaľ tajne trénujem „na Janku doma“... Ale tá ľahkosť, s ktorou sa Janka pohybuje, je pre mňa zatiaľ nedosiahnuteľný cieľ.

V rozplavbách – teda ich počte a poradí - som sa prestala orientovať okamžite. Nevadí, fotky sa dajú loviť aj tak. Hlavne, že som nezmeškala ani jedno vyhlasovanie víťazov a odovzdávanie medailí a pohárov tým najúspešnejším.

Rodičia boli takí radi, že sa opäť vidia, že pri rozhovoroch občas zabúdali na svoje ratolesti. Napriek tomu, nikto štart nezmeškal. Všetci vyplávali a doplávali. Klobúk dolu, decká. Aj keď ste už nevládali, zaťali ste zuby a dorazili ste do cieľa so cťou. Ste najlepší! Nielen tí, čo máte medaily, ale aj tí, čo ste „len“ doplávali. Všetci ste víťazi! Aj tí, čo ste nesúťažili a čľapkali ste sa v menšom bazéne. Lebo iba vďaka vám sa organizujú takéto akcie. Lebo iba vďaka vám sa rodí tá neopakovateľná atmosféra plná ľudského tepla.

Vďaka aj organizátorom za perfektnú organizáciu s hladkým priebehom bez zmätkov.

Nebudem Vás ďalej nudiť. Iba to zhrniem. Boli to moje prvé plavecké preteky, ale prídem aj nabudúce, lebo ma toto krásne podujatie nadchlo. Čo vám budem hovoriť, odchádzala som medzi poslednými, lebo sa mi nechcelo odísť. Teším na všetkých zas na iných miestach, pri iných príležitostiach, ale o rok sa určite vidíme v Trenčíne. Prídem sa zasa rada zohriať.

Veronika Plesníková, fotografka