Deň krivých zrkadiel

Obrázok používateľa admin
Ľudia s mentálnym postihnutím s dobrovoľníkmi pomôžu skrášliť Sad Janka Kráľa!

12. jún - Deň krivých zrkadiel - je dňom ľudí s mentálnym postihnutím. S heslom „Sme iní, ale nie horší!“ pootvárame dvere do sveta týchto ľudí, spoznávame ich talent, schopnosti, názory... A každý kto chce, sa môže započúvať. V rôznych mestách Slovenska prebiehajú koncerty, predstavenia, tanečné vystúpenia, či rozličné sprievodné podujatia. Máte možnosť zakúpiť si originálne autentické výrobky z dielne ľudí s mentálnym postihnutím - také, aké nemá nik!

Tohtoročný Deň krivých zrkadiel v Bratislave bude výnimočný. Dva dni pred akciou ľudia s mentálnym postihnutím v spolupráci s dobrovoľníkmi ukážu, ako vedia pomôcť komunite. Budú revitalizovať lavičky a smetné koše v Sade Janka Kráľa v Petržalke. Akcia sa bude konať v rámci akcie Naše mesto 2016 (Nadácia Pontis) a v spolupráci s MČ Petržalka.

Následne, 12. júna popoludní odštartujeme v Petržalke  Piknikom tvorivosti a zábavy, v Sade Janka Kráľa a pri Auparku. Od 14:30 do 16.30 budete môcť ochutnať z nášho piknikového koša tanec, tkanie na krosnách, netradičné športy, divadelnú jednohubku, rôzne veselé súťaže a hry plné pohody a radosti. Super program pre celú rodinu a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť! Piknik moderuje Patrícia Garajová Jarjabková.

Počas celej doby budú pre vás svoje originálne výrobky v stánkoch ponúkať zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb a chránených dielní z Bratislavy a okolia.

Od 16:30 do 17:30 sa cez Aupark a Sad Janka Kráľa prehrnie bubnový sprievod CAMPANA BATUCADA. Bodkou za celou akciou bude koncert kapiel KOMAJOTA a AYA, pri Auparku (tam, kde sú detské ihriská), od 17:30 do 19:30. Koncert moderuje Karin Haydu. Vstup je voľný!

Koncert od 17:30 sa koná za každého počasia, aj keby pršalo!
 
Záštitu nad podujatím prevzali primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan.  

Deň krivých zrkadiel 2016 uskutoční v Bratislave, v Dolnom Kubíne, Gelnici, Nitre, Spišskej Novej Vsi, Tornali, Trenčíne, v Košiciach. Dostanete príležitosť dozvedieť sa viac o živote ľudí s mentálnym postihnutím.

Každoročne v tento deň sa koná verejná finančná zbierka. V tomto roku je to Bivio 2016, ktorú zapísalo Ministerstvo vnútra SR do registra verejných zbierok pod registrovým číslom verejnej zbierky SVS-OVS3-2016/016609. Výťažok bude použitý na vybudovanie vzdelávaco-rehabilitačného centra www.bivio.sk. Podporiť aktivity môžete aj zaslaním dobrovoľného príspevku na účtu: SK20 0200 0000 0020 4488 3553 SUBASKBX

Príďte sa zabaviť, spoznajte ľudí s mentálnym postihnutím a podporte ich aktivity!

Deň krivých zrkadiel je spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry SR a z Nadácie Veolia. Akciu podporili: Magistrát Hlavného Mesta SR Bratislava, Mestská časť Bratislava Petržalka, Aupark Bratislava Petržalka, McDonald´s,  zariadenia sociálnych služieb z Bratislavy a okolia, OMD v SR, Saleziáni Don Bosca.
        
Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR je občianske združenie a vyvíja činnosť na území Slovenskej republiky. Vzniklo v roku 1980, združuje 46 miestnych organizácií s počtom členov takmer 10 000 osôb na celom Slovensku. Hlavným cieľom ZPMP v SR je začlenenie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti.

dkz_plagat.png