Výpomoc so srdcom: pracovné príležitosti pre ľudí so znevýhodnením

Obrázok používateľa admin

Spolupráca spoločnosti Profesia s.r.o. s SDS pokračuje!

Tento raz sme dostali pozvanie, aby sme sa zúčastnili akcie Profesia Days, ktorá sa uskutoční 6. a 7. marca 2019 v Incheba Expo v Bratislave. Na tomto veľtrhu pracovných príležitostí bude pre návštevníkov k dispozícii aj  „Ostrov bez hraníc“, v rámci ktorého sa spoločnosť Profesia zameriava na pracovné príležitosti pre ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Už dnes spoločnosť Profesia eviduje záujem viacerých významných zamestnávateľov na slovenskom trhu práce, aj s možnosťou pracovného zaradenia do 4 hodín s podporou asistenta!

Profesia Days v Incheba Expo v Bratislave môže navštíviť každý z vás, kto to s uplatnením sa na trhu práce myslí vážne, obáva sa však prekážok súvisiacich so zdravotným znevýhodnením. Odporúčame navštíviť práve Ostrov bez hraníc, kde sú pripravení s vami / vašim dospelým dieťaťom s DS absolvovať skúšobný pracovný pohovor, zorientovať sa už v existujúcich vhodných pracovných ponukách a získať informácie o podporných službách, ktoré môže využiť človek so zdravotným znevýhodnením pri uplatnení sa na trhu práce.

Zaregistrovať sa môžete na www.profesiadays.sk a získate tak bezplatnú vstupenku.

Mária Srnáková, podpredsedníčka SDS


Vedeli ste, že na Slovensku je 6 z 10 ľudí so zdravotným znevýhodnením bez práce? Predstavuje to približne 153 000 ľudí v produktívnom veku. V spoločnosti Profesia už niekoľko rokov prinášame rôzne možnosti, ako dať šancu na plnohodnotný pracovný život aj ľuďom s hendikepom.

Ak práve rozmýšľate, čo bude robiť Vaša dcéra alebo syn s Downovým syndrómom po skončení školy, tu je niekoľko možností.

1, Vytvorte si životopis na www.profesia.sk

Nezabudnite zakliknúť, že ide o občana so zdravotným znevýhodnením. V prípade, že to považujete za potrebné, dajte telefonický a e-mailový kontakt na seba a vysvetlite to v časti „Uveďte potrebné podmienky pre výkon práce, prípadné obmedzenia“. Od 1. marca budú všetky životopisy s označením ZŤP poskytované potenciálnym zamestnávateľom bezplatne.

2, Príďte na Profesia Days do Incheba Expo Bratislava (6. – 7. marca 2019)

Bude tam Ostrov bez hraníc, kde firmy, sociálne podniky, chránené dielne a agentúry podporovaného zamestnávania ponúknu reálne pracovné príležitosti pre ľudí so znevýhodnením. Hľadajú čašníkov, baličov potravín, masérov, kozmetičky, záhradníkov, chyžné, pomocníkov kuchárov, ľudí do IT a automobilového priemyslu.

Skúsené personalistky budú k dispozícii na cvičné výberové pohovory, zákaznícka podpora našej spoločnosti pomôže s vytvorením životopisu priamo na mieste.

Odborníci na legislatívu, osobnú a pracovnú asistenciu, ako aj služby pre nepočujúcich vám poradia, akú formu podpory môže zamestnanec so zdravotným znevýhodnením využiť. Poradia aj tým, ktorí si sami chcú založiť sociálny podnik či chránenú dielňu, resp. pracovisko.

Viac o Profesia Days si môžete pozrieť na www.profesiadays.sk

3, Nájdite si osobného asistenta

V spolupráci s Agentúrou osobnej asistencie pri Organizácii muskulárnych dystrofikov v SR (www.osobnaasistencia.sk) hľadáme možnosti, ako získať viac osobných asistentov. Vieme, že pre pracujúceho rodiča je náročné riešiť zároveň dopravu a podporu pre svoje hendikepované dieťa, ktoré by denne chodilo do práce.

Na www.domelia.sk je vyše 1 000 potenciálnych kontaktov, ktoré by mohli vykonávať aj prácu osobného asistenta. Snažíme sa ich o tejto možnosti informovať a šíriť osvetu o rozdieloch medzi opatrovateľstvom a asistenciou. Podrobnejšie informácie nájdete v rámci nášho blogu na tejto linke http://bit.ly/2ALLa9p.

4, Pozrite si www.dielne.sk

Tento portál sme vytvorili najmä pre firmy, aby si mohli jednoduchým spôsobom vyhľadávať možnosti na uplatnenie náhradného plnenia. Keďže však chránené dielne potrebujú zdravotne znevýhodnených pracovníkov, skúste si vyhľadať organizácie v blízkosti vášho bydliska. Pri každej je uvedený kontakt, webstránka. Informujte sa, či aktuálne nehľadajú posily.

Anna Podlesná, CSR manažérka spoločnosti Profesia