Trochu iné kráľovstvo

K Svetovému dňu Downovho syndrómu 2021 vydala Spoločnosť Downovho syndrómu svoju druhú publikáciu. Kým prvá kniha mapovala Downov syndróm po odbornej stránke, Trochu iné kráľovstvo je z oblasti beletrie. Autorka Mária Srnáková, mama 26-ročného Mareka s Downovým syndrómom s láskavým humorom kladie na papier úsmevné, ale i tie vážne aspekty života rodiny, ktorá žije život s Downovým syndrómom.

Niečo o Marekových vzoroch

RKniha Trochu iné kráľovstvoaz sa v knižnici v Trnave zúčastnil besedy s paleontológom. Bol nadšený, beseda sa mu veľmi páčila a na záver si vyžiadal od paleontológa autogram. Pri rozlúčke mu poďakoval a podal ruku so slovami: „Som tvoj idol!

A úplne najviac si obľúbil Charlesa Darwina. Považuje ho za svojho brata z 19. storočia. Raz mi dal o ňom rozsiahlu prednášku, ktorú zakončil slovami: „Charles Darwin je môj veľký fanúšik!

Odkaz knihy? Downov syndróm vás môže síce na začiatku zaskočiť, ale v konečnom dôsledku život ide ďalej aj s ním. Ľudia s Downovým syndrómom a ich rodiny žijú nakoniec svojím bežným životom. Kniha zabaví aj poučí a otvorí vám dvere do sveta, ktorý možno nepoznáte.

„Ďakujem, Majka, za toto príma čítanie, čo pohladilo dušu. Otvorilo dvere do pestrého života s Downovým syndrómom. Ukazuješ nám, že aj toto trochu iné kráľovstvo je úplne normálne, bežné a obyčajné s dá sa v ňom žiť tak krásne šťastne a veselo.“ čitateľka

Chcem knihu

Členovia Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku, ktorí majú riadne uhradené členské príspevky k 31.3.2021 dostanú jednu knižku spolu so Slnečnicou 2/2021 (cca jún 2021).

Ak nie si členom, alebo chceš ďalšiu môžeš ju získať už dnes a podporiť tak zároveň činnosť našej Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku (SDS). Pričom celá suma, ktorú si zvolíš poputuje na podporu ľudí s Downovým syndrómom, knižku tak získaš zadarmo. Vďaka podpore spoločnosti Dedoles.

Knižka zadarmo + podpora ľudí s Downovým syndrómom:

Zakúpiť knižku s podporou Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku

Objednať knižku (k dispozícii čoskoro):

Objednať knižku bez podpory

 

ISBN 978-80-972251-3-1
Kniha vyšla s finančnou podporou spoločnosti Dedoles za čo jej ďakujeme.