Slovenka roka

Obrázok používateľa admin

Medzi nominantkami 8. ročníka diváckej ankety Slovenka roka je aj mnohým nám dobre známa Prof. MUDr. MÁRIA ŠUSTROVÁ, CSc.. Ak ju chcete svojim hlasom podporiť, čítajte ďalej.

Týždenník Slovenka v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Slovenským národným divadlom odštartoval ôsmy ročník čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA. Na tlačovej konferencii v hoteli Devín predstavili dvadsaťosem nominantiek v ôsmich kategóriách. Mená víťaziek jednotlivých kategórií, ako aj absolútnej víťazky ankety Slovenka roka 2016 sa verejnosť dozvie 5. júna počas priameho televízneho prenosu z historickej budovy SND.

Prof. MUDr. MÁRIA ŠUSTROVÁ, CSc., lekárka a profesorka na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety a na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. Pracovala 22 rokov v bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici, založila Oddelenie imunológie a alergológie a takmer štyridsať rokov sa zaoberá problematikou Downovho syndrómu. V roku 1993 iniciovala založenie Spoločnosti Downovho syndrómu a o rok neskôr Ambulanciu pre Downov syndróm, kde pomáha mnohým rodičom a ich deťom. Známa je aj jej publikačná činnosť, prednášala na mnohých medzinárodných sympóziách. Učí pravidelne na oboch univerzitách, externe prednáša aj na iných fakultách pediatriu, lekársku etiku a sociálnu prácu.

SMS v tvare SR(medzera)27 na číslo 7508.

Hlasovať môžete TU.