Podporte naše aktivity

Chcete podporiť ľudí s Downovým syndrómom?

Tu nájdete možnosti, ako to môžete urobiť.

Venujte nám 2 percentá

vitaminyFinancie získané z 2 % z vašich daní nám umožnia realizovať projekty určené ľuďom s Downovým syndrómom a ich rodinám.

Vďaka darcom a nazbieraným financiám z 2%, ktoré sme získali v minulých rokoch, sme tento rok poslali všetkým rodinám, ktoré sú členmi nášho združenia DARČEK - vitamínové balíčky na podporu imunity.

Radi by sme podobné projekty zamerané na konkrétnu priamu pomoc rodinám realizovali aj v budúcnosti.

Pošlite nám Vaše 2% z daní alebo nás podporte priamo TU.

 

Kniha Trochu iné kráľovstvo

K Svetovému dňu Downovho syndrómu 2021 vydala Spoločnosť Downovho syndrómu svoju druhú publikáciu. Kým prvá kniha mapovala Downov syndróm po odbornej stránke, Trochu iné kráľovstvo je z oblasti beletrie. Autorka Mária Srnáková, mama 26-ročného Mareka s Downovým syndrómom s láskavým humorom kladie na papier úsmevné, ale i tie vážne aspekty života rodiny, ktorá žije život s Downovým syndrómom.

Odkaz knihy? Downov syndróm vás môže síce na začiatku zaskočiť, ale v konečnom dôsledku život ide ďalej aj s ním. Ľudia s Downovým syndrómom a ich rodiny žijú nakoniec svojím bežným životom. Kniha zabaví aj poučí a otvorí vám dvere do sveta, ktorý možno nepoznáte.

Knihu môžete získať na tomto odkaze.

Vydanie knihy Môj extra súrodenec

Pomôžte nám vydať knihu s príbehmi súrodencov ľudí s Downovým syndrómom.

Zakúpiť knižku s podporou Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku

Aj ty môžeš prispieť ľubovoľnou sumou na vydanie knihy.

Pre viac informácií o projekte klikni SEM.

Tričko "Unique & Positive"

Tričko Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku

Unique & Positive

môžeš získať podporením ľudí s Downovým syndrómom ľubovoľnou sumou. Tričko ti pošleme po vyplnení formulára ako darček.

K dispozícii sú rôzne farby a veľkosti.

Pre objednanie klikni SEM.

Nakupujte na internete a pomáhajte

dobromatSpoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku (SDS) sa stala príjemcom podpory pri internetových nákupoch prostredníctvom portálu Dobromat.sk. Ak nakupujete cez internet, môžete nás podporiť bez toho, aby Vás to stálo čo i len 1 cent navyše. Ako to môžete urobiť?

Informácie nájdete TU.

 

Pravidelné členské príspevky

Chcem uhradiť pravidelný ročný členský príspevok.

Sponzorské príspevky a dary

Chcem finančne podporiť činnosť Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku.

Podpora publikačnej činnosti

Chcem finančne podporiť vydávanie časopisu Slnečnica a ďalších publikácií.

 

Ďakujeme všetkým sponzorom a partnerom, ktorí nás akokoľvek podporili.

Značky: 

Členské príspevky

Členské príspevky uhrádzajú členovia SDS jedenkrát ročne vo výške 20 Eur. V prípade, že ešte nie ste zaregistrovaným členom, vyplňte, prosím, elektronickú prihlášku.


Možnosti úhrad:

Nasnímaním QR kódu:

Členský príspevok za rok 2024

Priamo zo svojho mobilného bankovníctva môžete vykonať úhradu nasnímaním PayBySquare 2D kódu, ktorý automaticky predvyplní príkaz na úhradu. Vy už len doplníte svoje meno a priezvisko a prípradne upravíte podľa potreby parametre úhrady - youtube.

Prevodom na účet:

Suma: 20 EUR / rok
účet: SK61 0200 0000 0001 6573 1012
BIC: SUBASKBX
variabilný symbol: rok, za ktorý platíte členské
špecifický symbol: 0001
popis: Meno člena za ktorého je poplatok uhrádzaný

VIAMO:

Členský príspevok za rok 2024

Prostredníctvom VIAMO na tel. číslo 0903 634 396 alebo nascanovanim 2D kódu z aplikácie VIAMO alebo priamo kiknutím na tlačidlo: Členský príspevok
Nakupujte na internete a pomáhajte

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku (SDS) sa stala príjemcom podpory pri internetových nákupoch prostredníctvom portálu Dobromat.sk. Ak nakupujete cez internet, môžete nás podporiť bez toho, aby Vás to stálo čo i len 1 cent navyše. Ako to môžete urobiť?

 • Ak nakupujete na internete a chcete nás pri tom zároveň podporovať, pridajte si do prehliadača tohto pomocníka: http://dobromat.sk/rozsirenie/pridat
 • Pomocník pri návšteve internetového obchodu zariadi, že časť vašej útraty pôjde na podporu našich aktivít
 • Ak si pomocníka nepridáte, je potrebné pred každým nákupom navštíviť stránku https://dobromat.sk/podporim/downovsyndrom
  • Na stránke vyberte obchod, v ktorom chcete nakúpiť, naše združenie bude predvyplnené
  • Stránka vás presmeruje do vybraného internetového obchodu, kde môžete nakúpiť
 • Z nákupu vyplatí obchod Dobromatu príspevok
 • Následne ho Dobromat pošle na náš účet a my ho použijeme na našu činnosť

Dôležité je vedieť, že cena za nákup je rovnaká, či sa do internetového obchodu dostanete cez Dobromat alebo priamo. To, že pôjdete cez Dobromat, vás nestojí ani cent navyše. Napriek tomu nám prispejete sumou vo výške niekoľkých % z vášho nákupu.

ĎAKUJEME

Príspevok na publikačnú činnosť

Časopis Slnečnica

Ak máte záujem o jednorázové zaslanie časopisov Slnečnica, je potrebné vyplniť formulár s adresou doručenia a prispieť sumou 5 Eur na každý výtlačok (zahŕňa balné a poštovné v rámci SR). Časopis odosielame do troch dní po pripísaní úhrady na účet spoločnosti.

Kniha "Diagnóza: Downov syndróm" v elektronickom formáte

Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku vydala v roku 2004 cennú a potrebnú knihu Diagnóza: Downov syndróm od autorov Mária Šustrová a kol., ktorá odborno-populárnym spôsobom približuje ľudí s Downovým syndrómom. Teraz máte možnosť získať elektronickú verziu tejto knihy za symbolický príspevok 8,90 Eur. E-knihu odosielame na zadaný e-mail do 24 hod. po pripísaní úhrady na účet spoločnosti.

Sponzorské príspevky

Keďže sme nezisková organizácia, aktivity a chod nášho občianskeho združenia financujeme z príspevkov našich členov, z darovaných 2% z vašich daní, no predovšetkým zo získaných grantov a sponzorských darov. Všetci dobrovoľníci, ktorí venujú svoj čas, energiu či súkromné financie na chod združenia, tak robia bezodplatne. Všetky získané financie sú použité na aktivity, ktoré zlepšujú život ľudí s Downovým syndrómom. Viac o našich aktivitách TU.

Ak by ste sa rozhodli poslať nám peňažný príspevok, v prípade záujmu o zaslanie darcovskej zmluvy nás kontaktujte.

Možnosti úhrad:

Nasnímaním QR kódu:

Sponzorský príspevok - Donácia

Priamo zo svojho mobilného bankovníctva môžete vykonať úhradu nasnímaním PayBySquare 2D kódu, ktorý automaticky predvyplní príkaz na úhradu. Vy už len doplníte svoje meno a priezvisko a prípradne upravíte podľa potreby parametre úhrady - youtube.

PREVOD NA ÚČET

č. účtu: SK61 0200 0000 0001 6573 1012
BIC: SUBASKBX
popis: Vaše meno

VIAMO

Sponzorský príspevok - Donácia

Prostredníctvom VIAMO na tel. číslo 0903 634 396 alebo nascanovanim 2D kódu z aplikácie VIAMO alebo priamo kiknutím na tlačidlo:


Venujte nám 2%

Ako platiteľ dane z príjmov sa môžete aj v roku 2024 rozhodnúť, kam pôjdu 2-3% Vami zaplatenej dane za rok 2023. Týmto spôsobom môžete pomôcť mnohým organizáciám, medzi ktoré patrí aj Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku, ktorá oslavuje tento rok 31. výročie svojho vzniku.

2% z dane, ktoré nám poukážete prostredníctvom Vášho daňového priznania, nám dajú ďalšie možnosti realizovať užitočné a prospešné projekty overené skúsenosťami! Aj v roku 2024 chceme naše aktivity smerovať na rekondičné pobyty, vzdelávania, vydávanie časopisu Slnečnica - 28. ročník a vydanie kalendára na rok 2025. Chceme pokračovať v práci v prospech detí s Downovým syndrómom.

Ďakujeme, že nás podporujete!

SPOLOČNOSŤ DOWNOVHO SYNDRÓMU NA SLOVENSKU

Údaje o prijímateľovi:
 • obchodné meno: Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku

 • sídlo: Tallerova 4, 811 02 Bratislava – Staré mesto

 • právna forma: občianske združenie

 • IČO:   3 0 8 0 6 2 8 3 
   

Tlačivá na stiahnutie:
Ako poukázať 2-3% z dane?

Postup krokov - ako poukázať svoje 2% z dane nájdete TU.

Partneri

Ďakujeme, že nás podporujete.

terezia.sk

 

Chcete aj Vy pomôcť zlepšovať podmienky života ľudí s Downovým syndrómom? Kontaktujte nás. Ak nás chcete finančne podporiť, bližšie informácie nájdete na tomto mieste.

Za Vašu pomoc srdečne ďakujeme.

Vydanie knihy - Môj extra súrodenec

Pomôžte nám vydať knihu Môj extra brat, moja extra sestra

Plánujeme vydať knihu, ktorá bude zahŕňať príbehy či vyjadrenia súrodencov o tom, ako život so svojou extra sestrou či bratom vyzerá. Na to potrebujeme vašu pomoc!

Zakúpiť knižku s podporou Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku

Spoločnosť Downovho syndrómu sa roky venuje mimo iného aj osvete, ktorá je zameraná na ľudí s Downovým syndrómom, aby spoločnosť prestala vnímať túto komunitu okrajovo a začala ju akceptovať priamo, aby ju spoznala a aby zbúrala predsudky, ktoré okolo nej sú.

Jedným z predsudkov je aj oblasť Súrodenci.
Súrodenci, je to večná téma pre viacerých odborníkov a pri mnohých diskusiách a bohužiaľ, pri mnohých ľuďoch využívaná nie priam pozitívne. Najmä ak sa diskusia týka súrodencov so zdravotným znevýhodnením. Existuje mnoho predsudkov, ktoré sa v tejto oblasti šíria a ktoré nemajú reálny podklad. Niet divu, vychádzajú veľa krát od tých, ktorí samy žiadne osobné skúsenosti nemajú. Tým nechceme nikoho haniť, chceme poukázať na realitu: keď sa má do rodiny narodiť dieťa s Extra chromozómom, alebo teda ak chcete s Downovým syndrómom, rodičia si vypočujú mnohé nepríjemné poznámky. Viaceré z nich smerujú k výčitkám typu: prečo to chceš svojím deťom urobiť? Tak, ako to nie je príjemné, či fér, tak to nie je ani pravdivé.

V Októbri 2022 sme sa na našich sociálnych sieťach zamerali práve na súrodencov. Chceli sme vedieť, ako sa na svojich bratov a sestry s chromozómom navyše pozerajú ich starší či mladší súrodenci.

Odpovede nám potvrdili len to, čo sme už aj tak vedeli: mať súrodenca s Downovým syndrómom je naozaj extra cool. Veľa nás učí, veľa nás motivuje. A to nehovoríme o tom množstve lásky, ktorej sa súrodencom, ktorí majú brata či sestru s extra chromozómom dostane. Výsledky amerických výskumov to potvrdzujú aj bez nás: viac než 90% opýtaných ľudí, ktorí majú súrodenca s Trizómiou 21, by nemenilo za nič na svete.

A tak z projektu, ktorý mal slúžiť ako osveta v rámci Mesiaca Povedomia o Downovom syndróme, sa v našich mysliach aj srdciach stal návrh na knižku, ktorá bude zahŕňať príbehy či vyjadrenia súrodencov o tom, ako život so svojou extra sestrou či bratom vyzerá.

Knižka bude obsahovať 30 takýchto vyjadrení, ktoré sme za október 2022 vyzbierali od starších aj mladších súrodencov.

Pomôžte nám docieliť, aby aj nastávajúci rodič, učiteľ, akýkoľvek člen našej spoločnosti po prečítaní našej knižky zloženej zo slov, vyjadrení a vyznaní prešiel z módu Bojím sa prešiel do módu Tak na toto sa teším :)

Zakúpiť knižku s podporou Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku