Výsledky plaveckých pretekov 2018

Obrázok používateľa admin

Po tretíkrát privítal Trenčín plavcov so zdravotným znevýhodnením na pretekoch, ktoré patria k najnavštevovanejším na Slovensku. Obsadené boli reprezentantmi SPV (Slovenský paralympijský výbor), ŠOS (Špeciálne olympiády Slovensko), ale i začínajúcimi plavcami. Pre 89 pretekárov zo Slovenska, Čiech a Rakúska to bola príležitosť potvrdiť si svoju výkonnosť, zlepšiť si svoje osobné rekordy, ale i postaviť sa prvýkrát na štart veľkých pretekov.

Pre plavcov SPV to boli kontrolné preteky útvaru talentovanej mládeže, pre plavcov s Downovým syndrómom to boli ich 3. Majstrovstvá Slovenska. U mnohých si našli miesto v kalendári a tešia sa na ďalší ročník.

Záštitu na pretekmi prevzal primátor mesta Trenčín Mgr. Richard Rybníček, ktorý v príhovore poprial plavcom veľa úspechov v ich veľkom plaveckom dni, ale i v ďalšom tréningovom procese. Potom spolu s europoslankyňou Mgr. Jankou Žitňanskou ako i riaditeľom športovo-technickej komisie SPV Svätoplukom Pacákom darovali plavcom účastnícke medaily.

Pre veľký záujem sme do pretekov vložili aj disciplínu 25 m VS (voľný spôsob) pre začínajúcich plavcov a prvoplavcov a aj 50 m VS pre doprovody plavcov.

Vyhlasovanie výsledkov prebiehalo priebežne a okrem medailí a diplomov sme už druhýkrát vyhlasovali “najtechnickejšieho plavca pretekov“, kde cenu venoval ŠKP Košice a pán Ing. Husovec ju odovzdal pretekárovi Martinovi Císařovi zo S.K. Vodomílek Jihlava.

PK TZPŠ DOLPHINS Bratislava podporil naše preteky tým, že pripravili ceny (poháre) za najlepší mužský, ženský a dva juniorské výkony (chlapci a dievčatá) - najväčší bodový výkon. Ďalej pripravili cenu (pohár) najmladšiemu chlapcovi a dievčaťu pretekov. Bodové najlepšie výkony podali reprezentanti PK TZPŠ DOLPHINS Bratislava Marek Sloboda a Tatiana Blattnerová, ale jeden pohár ostal aj pre naše zastúpenie pre najmladšiu účastníčku Emíliu Hendrychovú s DS. Cenu odovzdala úspešná trénerka klubu Daniela Šípošová.

Ďakujeme našim partnerom a sponzorom Veľkej ceny primátora mesta Trenčín, ktorí podporili naše preteky! Mesto Trenčín, SPV, Sedita Sereď, RIDON, INTERSPORT Trenčín, Ševt Papiernictvo.

Hlavným rozhodcom pretekov bol Ladislav Struhár (Nové Zámky) a štartérom bol Róbert Pastierik.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým plavcom a doprovodom, pedagógom, trénerom, rozhodcom za úžasnú atmosféru a tešíme sa na budúci 4. ročník v Trenčíne!

Róbert Lezo

Výsledky pretekov

Fotogaléria

Fatal error: views_plugin_display::destroy(): The script tried to execute a method or access a property of an incomplete object. Please ensure that the class definition "metatag_views_plugin_display_extender_metatags" of the object you are trying to operate on was loaded _before_ unserialize() gets called or provide an autoloader to load the class definition in /data/f/6/f69d0b58-287b-4f9e-a63f-c1d4b3dd2bfb/downovsyndrom.sk/web/v16/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 286