Súťažný tím Pevnosti Boyard nám venoval svoju výhru

Obrázok používateľa admin

Pred časom nás oslovila Nadácia televízie Markíza ohľadom pripravovaného projektu Pevnosť Boyard. V každom z kôl súťažný tím rozhodne o tom, komu daruje finančnú výhru od Nadácie Markíza v hodnote, ktorá sa tímu podarí vybojovať. Cieľom relácie teda nie je len zabaviť, ale aj pomôcť neziskovým organizáciám, podporiť ich činnosť.

Veľmi nás táto ponuka potešila, pretože nie je jednoduché získať finančné prostriedky na našu činnosť. Naši dobrovoľníci sa usilovne zapájajú do rôznych projektov, no napriek niekoľkodňovej práci nie vždy projekt vyjde a financie nezískame.

Druhý súťažný tím z Pevnosti Boyard v zložení Roman Juraško, Mirka Almásy, Adriana Poláková, Tomáš Juríček a Števo Eisele získal úžasnú výhru 4 250 eur, ktorú spolu s Nadáciou Markíza venujú našej Spoločnosti Downovho syndrómu.

Je to pre nás kráľovská suma, akú sme naozaj nečakali. To, že niekto v súčasnosti, keď sa všetci niekam ponáhľajú, myslí aj na ľudí s Downovým syndrómom je obdivuhodné. Dojala nás empatia mladého súťažného tímu, ako aj nápad nadácie zrealizovať súťaž na pomoc neziskovým organizáciám. O to viac si ceníme tento dar pre jeho výnimočnosť, pretože sme ho získali bez nášho časovo náročného úsilia, ako tomu býva pri iných projektoch. Utvrdzuje nás to v tom, že je dôležité naďalej pracovať na tom, aby nás bolo vidieť, šíriť informácie o Downovom syndróme prostredníctvom médií, ale aj v bežnom živote, aby ľudia s Downovým syndrómom boli spoločnosťou vnímaní a prijímaní.

Nadácia televízie Markíza nás tento rok podporila už trikrát. Speváčka Lina Mayer nám venovala výhru v hodnote 1 000 Eur v relácii Tvoja tvár znie povedome. Tieto prostriedky boli využité na dofinancovanie príspevku na pobyt detí a ich rodín v Liptovskom Jáne v júli 2017, na ktorý prišlo rekordných 43 rodín. Ďalším krásnym gestom bola pozvánka detí s Downovým syndrómom na oslavy Dňa detí do priestorov Markízy, kde mali pripravený bohatý zábavný program a stretli obľúbených moderátorov. Tretíkrát si na nás spomenuli v súťaži Pevnosť Boyard.

Budúci rok oslavuje Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku 25. výročie svojho vzniku a my by sme radi toto okrúhle výročie oslávili spolu s rodinami nášho združenia. Pripravujeme zábavné celodenné podujatie, ktoré umožní účasť všetkým, ktorí sa budú chcieť stretnúť a zabaviť sa, bez veľkých nárokov na ich rodinný rozpočet. Aj na tento účel bude využitá časť daru od Nadácie Markíza.

Ďakujeme, že nám pomáhate zlepšovať život ľudí s Downovým syndrómom.

Daša Krátka


Fatal error: views_plugin_display::destroy(): The script tried to execute a method or access a property of an incomplete object. Please ensure that the class definition "metatag_views_plugin_display_extender_metatags" of the object you are trying to operate on was loaded _before_ unserialize() gets called or provide an autoloader to load the class definition in /data/f/6/f69d0b58-287b-4f9e-a63f-c1d4b3dd2bfb/downovsyndrom.sk/web/v16/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 286